Szkła

Szkła progresywne

Jeśli masz około 40 lat i zauważasz u siebie problemy z widzeniem z bliska to prawdopodobnie powinieneś zainteresować się terminem presbiopia. Jest to zjawisko dotykające każdego człowieka powyżej 40 roku życia, oczywiście pojawia się i rozwija w różnym tempie. Jest efektem fizjologicznych zmian zachodzących w oku. Osoba, która do tej pory nie nosiła okularów, by widzieć lepiej powinna po zbadaniu przez optometrystę lub okulistę zacząć nosić okulary do bliży.

Co jednak jeśli do tej pory miała już korekcję do dali? Czy koniecznością stanie się noszenie dwóch par okularów i zmienianie ich w zależności od wykonywanej czynności?

Na szczęście już nie musi tak być. W takim wypadku Nasi specjaliści na pewno doradzą zastosowanie szkieł progresywnych. 

Zapewnią Ci one:
• wyraźne widzenie w każdej odległości
• wygodę jaką stanowi jedna para okularów
• komfort widzenia
• poczucie bycia wypoczętym i zrelaksowanym
• ochronę wzroku przed promieniowaniem UV

Nasz salon posiada bogatą ofertę szkieł progresywnych. Przy doborze szkieł uwzględnione zostaną uwarunkowania pacjenta, typ wady wzroku, charakter wykonywanej pracy, jego oczekiwania i obawy. Pacjent zostanie szczegółowo poinstruowany o procesie adaptacji – czyli okresie podczas, którego wzrok będzie przyzwyczajał się do nowego typu okularów. Coraz więcej naszych pacjentów korzysta z tego rodzaju korekcji i jest z niej bardzo zadowolona. Warto się odważyć i poprawić komfort swojego życia.

Szkła jednoogniskowe

To podstawowe szkła okularowe stosowane głównie do korekcji wad wzroku. Mogą być wykonane z różnych materiałów oraz posiadać różne konstrukcje.

Konstrukcja sferyczna – szkła posiadają powierzchnię zewnętrzną będącą wycinkiem sfery, co oznacza, że jej krzywizna ma jednakowy promień na całej powierzchni.

Konstrukcja asferyczna – kształt powierzchni wypukłej jest wynikiem obliczeń mających na celu skonstruowanie cieńszych szkieł, bardziej płaskich. Konstrukcje te są stosowane głownie w szkłach średnio i wysokoindeksowych, aby dodatkowo zmniejszać grubość szkieł służących do korekcji dużych wad wzroku.

Szkła pryzmatyczne – szkła służące do korekcji zaburzeń widzenia obuocznego. Jako szkła pryzmatyczne można wykonać szkła jednoogniskowe, dwuogniskowe, do bliży i odległości pośrednich oraz progresywne.

W Naszym salonie proponujemy Państwu okulary ze szkłami jednoogniskowymi stworzone z różnych materiałów i o każdej powyższej konstrukcji. Nasi specjaliści dopasują odpowiednio szkła do Państwa potrzeb i niezależnie od korekcji, zapewniają wyraźne i komfortowe widzenie podczas czynności takich jak praca przy komputerze czy czytanie, ułatwią patrzenie w dal a do tego ochronią przed szkodliwym światłem UV.

Szkła dla dzieci

Prawidłowy rozwój fizyczny dziecka wpływa na jego zdolności poznawcze. Dzieci doświadczają świata poprzez obserwacje, dlatego wyraźne widzenie u dziecka jest szczególnie ważne. Dodatkowo oczy dzieci są szczególnie narażone na promieniowanie UV. U starszych dzieci często niewykryte wady wzroku objawiają się trudnościami w nauce, problemami z koncentracją, niechęcią do czytania i pisania. Tego typu zachowania powinny być sygnałem dla rodzica, że należy przebadać dziecku wzrok. Podczas kompleksowego badania okulista wykluczy ewentualne choroby układu wzrokowego, przepisze korekcję wzroku czy zaleci ćwiczenia.

Dzieci wymagają wyjątkowych szkieł okularowych dopasowanych do ich aktywnego życia, zapewniających bezpieczeństwo, chroniących przed szkodliwym promieniowaniem. Okulary dla dzieci powinny być wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i łatwe do czyszczenia.

Szkła dla kierowców

Dla kierowców polecamy profesjonalne szkła okularowe z powłoka EyeDrive naszego polskiego producenta JZO. Powłoka ta poprawia komfort widzenia o zmierzchu i w nocy.
Rozmazane odblaski świateł nadjeżdżających samochodów zamieniają się w jasne punkty, obraz jest czysty i dobrze widoczny. Z powłoką EyeDrive polecamy tez szkła progresywne dostosowane do potrzeb kierowcy czyli: szerokie i wygodne widzenie dali, szerokie pole widzenia do odległości pośrednich (np. deska rozdzielcza w aucie) oraz pole do patrzenia blisko (np. czytanie lub obsługa telefonu).
Szkła z powłoką EyeDrive zapewniają komfort w czasie długich godzin spędzonych za kierownicą.

Szkła korekcyjne barwione

Okulary z korekcją mogą pełnić funkcję również okularów przeciwsłonecznych. Soczewki mogą być barwione by zwiększyć funkcjonalność, ale również by podkreślić styl i indywidualność użytkownika. W Naszym salonie znajdziesz szeroką gamę atrakcyjnych barwień, wybrać można nie tylko kolor ale również stopień jego nasycenia. Dodatkowo wybrać można barwienie pełne lub gradalne, czyli takie, w których soczewka w swojej górnej części posiada najintensywniejsze zabarwienie a dołem najsłabsze.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne kojarzą się głównie z wakacjami, stanowią zwykle modny dodatek do letniej stylizacji. Jednak warto pamiętać, że ich głównym zadaniem jest ochrona oczu. Nadmiar promieni słonecznych może szkodzić oczom. Badania wykazały, że nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do schodzeń, uczuleń a nawet zmian onkologicznych. Stopień, w jakim oczy i skóra wokół oczu chronione są przez soczewkę, jest wprost proporcjonalny do indeksu E-SPF. Inaczej mówiąc, im wyższy współczynnik E-SPF, tym skuteczniejsza ochrona. Wybierając okulary przeciwsłoneczne należy kierować się właśnie tym współczynnikiem. Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne mogą być wykonane z barwieniem na dowolny kolor, z polaryzacją, która eliminuje odblaski światła męczące wzrok.

Inteligentne szkła Transitions

Szkła Transitions to rozwiązanie dla osób aktywnych, spędzających czas zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Szkła te, dzięki cząsteczkom fotochromowym, adaptują się do zmiennych warunków oświetleniowych, zmieniając skalę swojego zaciemnienia. Zapewniają komfort widzenia, nawet w słoneczne dni. Stanowią też inteligentną ochronę oczu, filtrując szkodliwe promieniowaniu UV i światło niebieskofioletowe.

W naszej ofercie znajdują się:
– Szkła Transitions Signature VIII zapewniają przejrzystość w pomieszczeniach, natomiast na zewnątrz zabarwiają się na jeden z pięknych kolorów do wyboru:
– Szkła Transitions XTRActive to idealne rozwiązanie dla kierowców, ponieważ aktywują się także w samochodzie i są odpowiednio ciemne na zewnątrz. Dostępne są w 3 kultowych kolorach: szary, brązowy i szarozielony.
– Szkła Transitions XTRActive z powłoką Flash to Mirror to wyznacznik komfortu i mody dzięki opalizującemu blaskowi i powłoce lustrzanej.

Powłoki antyrefleksyjne

Powłoki antyrefleksyjne są uszlachetnieniem stosowanym w celu wyeliminowania rozproszonych odbić światła na powierzchni soczewek, co wpływa na zwiększenie ilości światła przechodzącego przez soczewkę i zwiększenie kontrastu widzenia. Dzięki jej zastosowaniu eliminujemy powstające odblaski. Przekłada się to na jakoś widzenia, zapewnia komfort np. podczas prowadzenia samochodu. Dodatkowo chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Przedstawiamy wiodących producentów szkieł wykorzystywanych w naszych okularach

Zadzwoń

25 675 10 55
510 114 550

Napisz

salon@optykfic.pl

Przyjdź

ul. Długa 27
(róg Kolejowej)
07-130 Łochów

Przewiń do góry