Soczewki kontaktowe

Dobór soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są nowoczesną i bezpieczną formą korekcji wad wzroku, z której od lat korzystają miliony ludzi na całym świecie. Dzięki różnorodności typów i parametrów umożliwiają one skorygowanie praktycznie każdej wady wzroku, czyli krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii.

Przygodę z soczewkami należy rozpocząć od konsultacji z optometrystą lub okulistą. Nigdy nie należy kupować soczewek kontaktowych na własną rękę, jeżeli wcześniej nie zostały one dopasowane przez kontaktologa. Dobór soczewek odbywa się zawsze indywidualnie dla każdego z oczu i ma kilka etapów.
• wywiad medyczny
• ustalenie oczekiwań pacjenta
• badanie wzroku pod względem korekcji
• badanie w lampie szczelinowej
• aplikacja soczewek próbnych
• sprawdzenie ostrości wzroku
• nauka zakładania i zdejmowania soczewek
• omówienie bezpieczeństwa użytkowania soczewek i ich pielęgnacji
• umówienie wizyty kontrolnej

W naszym salonie w doborze soczewek kontaktowych specjalizuje się nasz optometrysta. Zachęcamy do umówienia się w dowolnym terminie na konsultację.

Oferta soczewek w naszym salonie

Dysponujemy szeroką ofertą soczewek kontaktowych zawierającą:
• soczewki jednodniowe
• soczewki dwutygodniowe
• soczewki miesięczne
• soczewki na dzień i na noc
• soczewki kolorowe

 

Zainteresowanie soczewkami kontaktowymi rośnie z roku na rok zarówno przez osoby dorosłe jak i młodzież.
Poniżej kilka najczęściej pojawiających się pytań.

Jakie są zalety używania soczewek kontaktowych?

Dzięki soczewkom mamy szerokie pole widzenia i sprawdzają się w każdych warunkach (sport, aktywności, taniec). Nie reagują na zmiany temperatury czy wilgotność tak jak okulary. Nosząc soczewki nikt z otoczenia nie musi wiedzieć o naszej wadzie wzroku, można nosić je okazjonalnie lub na stałe. Do soczewek niezależnie można nosić okulary przeciwsłoneczne czy np. google. Są bezpieczne – podczas wykonywania różnego rodzaju prac fizycznych lub sportów nie istnieje ryzyko zbicia szkieł, uszkodzenia oprawki.

??
??

Lepsze soczewki czy okulary?

Odpowiedź na to pytanie oczywiście nie istnieje. Wada wzroku właściwie nie stanowi ograniczeń, soczewki mają różne, również bardzo duże moce. Osoby z astygmatyzmem również mogą j nosić. Specjalista po przeprowadzonym wywiadzie z pacjentem stwierdzi, które rozwiązanie będzie najbardziej komfortowe. Dobrze dobrane soczewki mogą być noszone zamiennie z okularami. Osobiste preferencje decydują, w czym czujemy się lepiej, w czym jest wygodniej.

Czy trzeba zrezygnować z makijażu nosząc soczewki?

Zrezygnować absolutnie nie trzeba, ale należy zawsze trzymać się zasady – najpierw soczewki później makijaż. W innym razie podczas aplikacji na powierzchnię soczewki mogą dostać się zanieczyszczenia z kosmetyków powodując podrażnienia oka. Przed zakładaniem i zdejmowaniem należy pamiętać także o myciu rąk.

??
??

Czy można mieć alergię na soczewki kontaktowe?

Soczewki wyprodukowane są z tworzyw nieuczulających więc istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo pojawienia się alergii. Jednak soczewka zanurzona jest w specjalnym płynie, również do pielęgnacji soczewek używa się specjalnych produktów, a te z kolei uczulać już potrafią. Jeśli więc podczas noszenia soczewek kontaktowych pojawi się dyskomfort należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą – najprawdopodobniej wystarczy zmiana stosowanych produktów, bez konieczności rezygnacji z noszenia soczewek.

Czy istnieją jakieś zagrożenia związane z noszeniem soczewek?

Przede wszystkim soczewki muszą być dobrane przez optometrystę lub okulistę. Kupowanie i zakładani ich na własną rękę oczywiście może być niebezpieczne. Jednym z elementów wizyty u specjalisty jest nauka ich zakładania i zdejmowania, kolejnym zapoznanie ze środkami ostrożności np. przechowywanie soczewek, higiena rąk. Po takiej wizycie i stosowaniu się do zaleceń nie istnieje żadne ryzyko noszenia soczewek.

??

Zadzwoń

25 675 10 55
510 114 550

Napisz

salon@optykfic.pl

Przyjdź

ul. Długa 27
(róg Kolejowej)
07-130 Łochów

Przewiń do góry